HMH Serisi Hücreler Sismik Testlerini Başarı ile Geçti

Dünya standartlarında üretim yapan Ulusoy Elektrik hava yalıtımlı hücreleri İspanya’nın Virlab Laboratuvarı’nda yapılan depreme dayanıklılık sismik testlerini başarı ile geçti.

 

1985 yılından bu yana sektöründeki tüm gelişmeleri takip eden ve yeniliklerin öncüsü olan Ulusoy Elektrik, deprem anında ve sonrasında elekriğin kesintisiz olarak kullanıcılara ulaşabilmesinin öneminin farkında olarak AR-GE çalışmalarını bu yönde derinleştirdi. Bu çalışmaların sonucu olarak da Ulusoy Elektrik’in en çok tercih edilen ürünlerinden birisi olan hava yalıtımlı HMH 36 serisi hücreleri sismik dayanıklılık test onayını aldı.

Dünya’nın en prestijli ve alanında en önemli laboratuvarlarından birisi olan İspanya Virlab Laboratuvarı’nda test edilen hücreler uluslararası standartlarda ; IEC 62271-210 ve IEEE693 standartlarına göre ayrı ayrı test edildi ve sertifikayı almaya hak kazandı.

Son dönemlerde hem ülkemizde hem de uluslararası arenada kamu kurumlarından özel işletmelere kadar birçok kurumun önem verdiği deprem gerçeği hakkında önlemleri alma konusunda Ulusoy Elektrik de üstüne düşen görevi yerine getiriyor. Deprem anında ve sonrasında elektrik enerjisinin kesintisiz devam edebilmesini sağlamak için orta gerilim iletim ve dağıtım hattındaki ekipmanların güvenliğini sağlayan Ulusoy Elektrik almış olduğu bu sertifika ile sektöründe bir adım daha öne geçiyor.