Ulusoy Elektrik, Türkiye’nin En Prestijli Markaları Arasında!

2018 yılı içerisinde, ilk ve tek markalaşma programı olan TURQUALITY programına hazırlanma kararı alan Ulusoy Elektrik; Türkiye’nin en prestijli markalarının kabul edildiği Turquality Marka Programı’na dahil oldu.

Ulusoy Elektrik, 2018 yılı içerisinde dünyanın ilk ve tek markalaşma programı olan TURQUALITY programına hazırlanma kararı alarak, şirket yönetiminin kurumsallaşma vizyonu doğrultusunda bir adım attı. Türkiye’nin en prestijli markaları arasında Ulusoy Elektrik’in hak ettiği yeri alması için başlatılan çalışmalarla şirket bünyesinde bir sene süren değerlendirme ve hazırlık süreci geçirildi. 2018 yılı Aralık ayında bağımsız denetim firması E&Y’ın şirketimizde tüm departmanlar bazında yaptığı kurumsal uygunluk denetimi sonucunda Ulusoy Elektrik, Turquality Marka Programı’na kabul edildi.

Turquality, dünyada devlet destekli en büyük ve kapsamlı marka geliştirme ve yaratma programıdır. Marka performansı yüksek, kurumsal olarak belli düzeyde olan, finansal gücü bulunan ve markalaşma potansiyeli olan ürün gruplarına sahip firmaların yurtdışındaki güçlerini ve kurumsal gelişimlerini sağlamak amacıyla Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülen finansal ve gelişim destek platformudur.

Programa girmek için firmalar kurumsal olgunluk düzeyi denetimine girmekte ve ilgili denetimden başarılı çıkmaları gerekmektedir. Program kapsamında, katılım gösteren markalara önemli devlet destekleri verilmekte, kurumsal dönüşüm ve kurumsallaşma süreçlerine ciddi katkı sağlanmaktadır.